firma transportowa Ralf-Trans

WAZNE WSKAZOWKI PRZY PLANOWANEJ PRZEPROWADZCE.
Umawiamy termin przeprowadzki z tygodniowym wyprzedzeniem, Dzwoniąc wcześniej możemy zarezerwować sobie dogodny termin - z doświadczenia wiem, że przeprowadzkę najlepiej rozpocząć o godzinie 9.00. .Najgorszy termin to piątek po południu . Decydujac sie na przeproeadzke o godz 9 rano, nie tracimy czasu w porannych korkach i mamy możliwość dobrego zaparkowania samochodu,co może mieć wpływ na czas usługi, czyli również na cenę. Jeżeli rozpoczniemy przeprowadzkę wcześnie, to skończymy ją około południa - wtedy mają państwo całe popołudnie na urządzenie się w nowym miejscu, a rozpakowanie rzeczy po przewózce jest bardzo czasochłonne i męczące - czesto może trwać znacznie dłużej niż sama przeprowadzka.

PRZYGOTOWANIE
Do pakowania polecam państwu kartony, które można dostać za darmo na tyłach każdego większego centrum handlowego. Oczywiście można kupić nowe w każdym dobrym markecie budowlanym, ale po co marnować pieniądze i niszczyć niepotrzebnie papier, czyli las.

Wyjmujemy wszystkie klucze,które mogłyby się ułamać przy przenoszeniu mebli. Meble które mają drzwiczki zabezpieczamy taśmą lub sznurkiem, najlepiej jednak zawinąć mebel w folie. {strecz}
Pomocna przy pakowaniu może być też folia bąbelkowa oraz pianka pod panele - materiały te są łatwo dostępne w marketach budowlanych, Pakując książki do kartonów, należy uważać, aby nie przesadzić z wagą; bo może się okazać, że karton jest zbyt ciężki do przenoszenia. Odzież można łatwo zapakować w duże worki na śmieci. Talerze, szklanki i wszystko co jest łatwo tłukące sie, zawijamy w gazetę, Pamiętajmy o odłączeniu pralki - zawór od wody lubi się ukręcić. Warto też rozmrozić lodówkę, zeby sie nie rozmrozila podczas transportu. Prosze nie zastawić wyjścia z mieszkania - może to utrudnić wynoszenie mebli.
A teraz, skoro mamy już wszystko spakowane, to możemy zaczynać przeprowadzkę - reszta pójdzie nam bardzo gładko.

FACHOWO WYKONANA PRZEPROWADZKA.
Przeprowadzkę zaczynamy zazwyczaj od wyniesienia z mieszkania rzeczy największych: szaf, komód, łóżek, luster,stołów. Między te meble - w wolną przestrzen - wkladamy kartony i worki z odzieżą, a kończymy na wyniesieniu kwiatow, które warto zapakować w kartoniki lub koszyki, aby sie nie połamały.